V hlavě se mi to honí, alternativní scénáře mi zase bují v hlavě s nadějí na mnohem větší porci, než jakou jsem před nedávnou dobou zhltl. Shadow Man Remastered byl pro mě dar z nebes, proč se tady neobjevila žádná zpráva? Protože vše podstatné se odehrálo na Pixelhunt.cz, kam vás odkážu.

Přesto mi to nedalo, abych něco nesepsal i sem. Tak předně, už několikrát vás odkazuji na hodně aktivní fanbase na Facebooku, kde s námi hlavně komunikuje “community manager” Tim Haywood, který má největší zásluhy a podíl na tom, že vznikl remaster. Je zajímavé si projíždět všechny poznatky, které se na této stránce vyskytují. Někdy to jsou informace přímo z vývoje a že nechybělo trochu a nedostali bychom vůbec nic.

To, co mi ale hlavně dalo impuls k tomu, že tohle sepisuju, jsou drby, náznaky… Vše je zahalaneno tajemstvím a je dost možné, že až moc fantazíruju. Jenže je dost znatelně vidět, že se začíná dost jasně vykreslovat, jaký má značka jako Shadow Man potenciál. Nejen herní, stačí se podívat na resurektovaný komix.

Začneme tímto videem z dílen Digital Foundry, který vám dostatečně výpravně osvětlí vše, co jste ještě o remasteru chtěli vědět. Ani by vás vlastně nenapadlo, kolik práce remaster obnášel, je to fascinující výlet s tím, že si rozšíříte herní obzory a ani nemusíte být fanoušky Shadow Mana.

A teď mám pro vás střípky, které naznačují, že se máme, na co těšit. Ve hře jsou DLC, dokonce jsem četl, že už započala spolupráce s Redd Pepperem, který mj. zjišťuje v současnosti, jaký kult jeho hlas stvořil. Dejte mu odběr! Sice v posledním videu popírá, že by ho někdo z NightDive oslovil, ale mám takový pocit, že by se na dalších Mikeových hláškách rád podílel.

Shadowman: 2econd Coming

Ve hře je i remaster dvojky, která sice mě svým stylem zklamala a dodnes jsem ji ignoroval, ale kdyby se to povedlo, rozhodně bych 2x neváhal si to zahrát, přece to nemůže být úplně vše pryč. Nezkusíš, nevíš. Problém je, že není dostatek “assetů”, což jsem se dozvěděl, že se nakonec něco povedlo najít, ale… Každopádně stačí říct toto:

“It isn’t impossible, Night Dive would certainly be interested in doing it, however getting the resources to remaster would be a uniquely difficult task and would require someone from the original project to provide support, data, and design documents. This is not impossible, but I personally do not have access to such things, and also do not feel I have the knowledge to help on resurrecting Shadow Man 2nd Coming, as I didn’t have the same level of enthusiasm for the project. I know that John Navarro is very keen to explore this, and he may be able to source what is needed for the Remaster from delving into the “internet” and finding things.A new champion maybe? 🙂”

A na závěr to nejlepší, co si myslíte o těchto vzkazcích vy? Nutno podotknout, že se z velké části jedná právě o zprávy od Tima Haywooda

Pete Hodbod: Les Long the unsung hero of the remake!
Tim Haywood: em remaster, let’s not mention remakes just yet lol. 😜💀😜
Pete Hodbod: Apologies….remaster (plus bonus content)
Getting ahead of myself there!

Jak bychom mohli navázat? (pozor na spoilery)
Legion succeeds in using Shadow Man as a vessel and conduit to open a crack in reality between Live Side and Dead Side.
His army of creatures go from Live Side to Dead Side, and they appear in Central Park, New York. However things do not transpire as Legion anticipated.
Meanwhile, Jaunty rescues a very “Feral” Shadow Man from the Dark Chamber. Jaunty, no longer looks like a snake, he is now human. He takes Shadow Man back to Nettie’s church, but she has vanished, and as far as Jaunty can tell she isn’t in Live Side anymore.
Shadow Man’s mask has been smashed into pieces, only the frame remains, and Shadow man can barely control himself, lashing out at Jaunty, and only Luke’s Bear soothes his demeanor.
Shadow Man indicates that he can sense part of the mask somewhere in the swamp, and you the player, control Jaunty to find this piece of the mask. Once the player succeeds in this, he returns it to Shadow Man, and the player is now able to control Shadow Man once again.
[so yes, you get to play as multiple characters in this sequel]
At this point Shadow Man need to travel across both Live Side and Dead Side looking for the rest of his mask, and Jaunty goes to the White City in Dead Side (a new location not previously known to players), seeking advice from a mysterious creature called “The Librarian”.
A je třeba zdůraznit, že budou PATCHE a CONTENT PATCHE!
As I previous mentioned the development of the Remaster, just like the rest of the world was affected by Covid-19. Despite the best efforts of the team, not everything made it to the 1.0 release build, and there were also a few niggles that we wanted to iron out, but didn’t get the time.
What I am pleased to post about is that Night Dive have now officially said that post launch there will be a content update that will add in the final touches to the game.
Night Dive are also reading the feedback you guys are giving, John, Kevin and I are passing over details to the rest of the team.  So in time we hope to address some of the issues that manifested at launch. But actually its not been so bad right? 🙂
Keep playing, and enjoying the game as it stands, and keep in mind that you will be getting a little bit more in the weeks, and months to come
A jděte si užít remaster, teď hned, na nic nečekejte! For we are many.
Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x