Kladivo na čarodějnice v moderním podání? Ale kdeže, kam se na tohle naše Petrovy kameny hrabou! Na tohle je potřeba se připravit spíš nějakou tou hodinkou strávenou v lese (samozřejmě kolem půlnoci) a ve sluchátkách Finntroll. No a když si ještě pustíte nějakou odreagovačku jako třeba francouzskou verzi Martyrs… budete tak nějak připraveni.

Obyčejná rodinka z města se po konfliktech s vedoucím tribunálem jedné z osad vydá na pouť do “divočiny”. Jenže problém je, že se nejedná o šlechtu, na krku 5 dětí a kapsy vysypaný. Nutno dodat, že se ocitáme v 17. století, rozhodně nic, co by člověk chtěl zažít. Rodina se nakonec usadí v zemi nikoho blízko temných lesů a začíná znovu od nuly s políčkem se shnilou kukuřicí a s nadějí na lepší zítřky od naprosté oddanosti Bohu. Jenže věci se začnou obracet do ještě větších s***** stigmat a byla by rozhodně škoda vás o ně připravit.

Přišla k nám několikátá variace na příběh o Čarodějnici, ale tentokrát opravdu šmakózní z dob “staré” Nové Anglie, navíc filmově čerpající z mnoha příběhů a dohledaných podkladů – takže dohromady to dává kvalitní výsledek. Nechybí dobový přízvuk a všemocná atmosféra… no upřímně tohle na mě vybalit, když jsem byl malý cumlikátor, hned bych si nadělil z peek-a-boo do gatí. Sice nás devianty, co sjíždí Begotten k snídani, by nemělo nic jen tak rozházet, ale bylo to rozhodně velmi jímavé… Zkrátka to šlapalo od začátku.

Backstory, dialogy, naprosto kouzelná atmosféra chatky blízko lesa na samotě, což i přes to, že se mi už tady přes okno hrnulo ranní sluníčko, dokázalo i mě obklopit tou čarovnou směsicí ranních “mlžných” lesů, prostě bomba. K tomu ty ďáblovy pokusy o to svést nás do ještě hlubší deprese a strachu. Jsem zkrátka z Čarodějnice nadšen, kam se hrabe ta svůdná americká z The Wicked. Tohle je jiná liga a fakt dlouho jsem neměl takovouhle chutnou “sobotní jednohubku”. Nicméně už poněkolikáté jsem se přesvědčil, že horory spíš u kompa se sluchátky.

Dokonalé po všech stránkách od práce s kamerou, přes skvělé audiovizuální divadlo až po dobře vybrané herce s končící skvělou premisou. Bravo!

Chata - Čarodějnice

Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x