Na další příběhy z rozrůstající se Rickové rodiny si ještě nějaký ten pátek počkáme. A pokavaď se dobře orientujete ve vodách internetu, tak víte, že včera se objevil takový jemný spin-off Fear the Walking Dead, což mi samozřejmě jako fanouškovi světa TWD nemohlo uniknout. Fear TWD už jsem se bál od ukázání traileru na letošním Comic-Conu, trailer vypadal dost amatérsky, ale to obrázky ze třetího Terminátora taky a jak to nakonec dopadlo docela dobře (klidně řekněte, že ne). Zavánělo to spíš rozpracovanými webisodami, ale jako proč ne, kór teď v období poněkud seriálového sucha člověk přivítá každou vlaštovku. A to nemluvím o návratu Prison Breaku… to je zase trend, co? Dělají nám z toho Dallas.

Ono i trailer spíš než TWD zaváněl Nemocnicí Chicago Hope a tento pocit ze sebe nedostanete ani při začátku sledování první epizody… Ta začíná v kostele, kupodivu mnou familiérně nazvaný Kurt Cobain (Nick) se probouzí v kulisách, jak vystřižených z From Dusk Till Dawn a netrvá dlouho a můžeme se cítit jako doma, první mrtvoly a hle walker! Možná jásáte předčasně, obzvlášť pokud jste zvyklí na Rickův rage ve stylu vyhlazování stovek walkerů, tady všeho všudy potkáte tak tři, což je oproti TWD skutečný šok… o to víc se ale zaměříme na hlavní postavy, leč bohužel.

Ve srovnání s tempem TWD totiž znatelně zpomalíme a ani bych se nedivil, kdybyste se v té rozvleklé úvodní části začali i nudit. FTWD nikam nespěchá a je to naneštěstí spíš zápor než klad. Laťka nastavená TWD je zkrátka vysoko a pokud očekáváte od FTWD srovnatelný zážitek, můžete být zaraženi. Pokud si ale naopak libujete spíš v BreakingBadovském tempu, tak zase třeba můžete být spokojeni. Neříkám, že by to byla úplná soap opera, chvílema jsem byl i napjatej, ale to drama okolo Nickového drogového tripu mě prostě nedokázalo tak zaměstnat, abych se nezabýval děním okolo mé židle. Jalový pocit sice postupem času zmizel, přeci jenom to není nějaký nezávislý projekt a úroveň to tedy má, nýbrž na kvality hlavního TWD to není.

Je to prostě jiné, ale nemůžu vám ještě říct, jestli horší nebo lepší. Až teprve nějakých 15 minut před koncem úvodní hodinové epizody se začne konečně něco dít (vzpomeneme si na začátek TLOU). Děj je i dost předvídatelný a nevím jestli to dokážou neokoukané hlavní charaktery utáhnout. Rozhodně chápu a chválím nápad ukázat situaci ještě před tím než to všechno vypuklo, ale není to jen dojná kráva? Zkrátka musíme si počkat na dalších 5 epizod, třeba ještě budeme dost příjemně překvapeni. A na čekání na šestou sezónu to je více než poctivý předkrm, ke kterému mi ještě zbývá dezert v podobě Talking Dead – nezapomínejte na něj!

 

Fear the Walking Dead Cast
Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x