Třetí díl se poučil z několika chyb a trošku zmírnil tempo a dostal se blíž k tomu, že méně je někdy více, a proto nemá zase až tak špatné renomé. Ze začátku to vypadá jako byste sledovali nějaké dobré postapo a navíc se zombíkama! Fanoušci Fallout budou plesat blahem až se dostaneme do Vegas. Ze začátku jsem se ocitl v domnění jako bych sledoval spíš Hory mají oči. Milla zase strhává všechnu pozornost, i když jí to Ali Larter a K-Mart lehce ztěžují.

Svět infekce postihla v plné šíři a výši, Umbrella jako jediná si uchovává svou nedotknutelnost v podzemí a tam nahoře je to celosvětová poušť plná zombií. K tomu se přimotávají pokusy o domestikaci zombií a snaha o znovu lapení Alice.

Milla je prostě krásná ženská, i když nemá prsa Dolly Buster (což samozřejmě není na škodu), ale trošku jsem se lekl jejího vzhledu ze začátku, kde spíš vypadá nechci to napsat… poněkud asexuálně, avšak “zesexovatí”.  Když jsem na začátku zmínil, že jsme ubrali plyn, tak to je samozřejmě pořád starý dobrý RE nabušený akcí, efekty, dokonce i nadpřirozena, naštěstí ještě v mezích únosnosti. Pořád nechápu, kde ty Milly berou, ale jasné je, že 2 Milly jsou lepší než 1.

Co mi vadilo je možná až příliš viditelný “product placement”, to mě vyloženě vytáčelo u The Following. Atmosféra se mění tentokrát docela často, a tak nechybí od všeho trochu a to nejdůležitější – drží to i pohromadě.

Nemá cenu komentovat divokou akci, to umí RE na jedničku, Iain nám konečně ukáže, kdo je tady šéfem Umbrelly. Ještě jsem zapomněl připomenout vynikající soundtrack, který si drží svou poslouchatelnost s každým dílem, tentokrát tomu všemu vévodí jméno Charlieho Clousera! Změna režiséra je rozhodně fajn. Velice hezká osmička.

 

Resident Evil Extinction
Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x