Se souvislostí s tématickým článkem o Niheiovi jsem vám slíbil několik věcí. Je čas si tedy i něco povědět o artbooku se zvučným názvem Bitch’s Life. Je docela vzácnost si tuhle věc vyhledat, ale mně se to podařilo :), vůbec jsem tenhle víkend docela dost trávil s díly Niheiovými (i když tohle moc Niheiovský není) a vůbec to nebylo na škodu. Už podle názvu víte moc dobře o čem tenhle artbook bude, ale to není tak úplně pravda. Opravdu nečekejte nějaké hentai nebo třeba, že se i díky tomu patřičně vzrušíte :). Není tomu tak, tohle není Treasure Chests, ale docela i chvílemi surový výlet do života určitých typů žen.

Je to erotika, ale velmi specifická erotika. Tenhle nápad měl zřejmě samotný Yasushi Nirasawa, kniha je poměrně rozsáhlá a obsahuje 125 stran, vydána roku 2001. Je plná artworků, ale nejen jich, Nirasawa si přizval řadu známých autorů, uveďme si aspoň některé z nich – Tsutomu Nihei, Akira Toriyama, Masakazu Katsura, Magaki Zanzo, Kanako Nakayama, Hiroaki Samura, Kenji Yamamoto, Martin F. Emond a spousta dalších.

Některé věci jsou opravdu roztomile erotické, ale některé jsou skoro až ohavné, ale jako celek je to hodně podařená práce. Zkrátka specifické umění a kromě artworků jsou tu snad i nějaké krátké příběhy, ale jakožto Čech asi tomu moc rozumět nebudete :).  Zkrátka Bitch’s Life. Mě nejvíce zajímal Tsutomu Nihei, od kterého zde najdete 4 artworky, které byly zahrnuty i v jeho artbooku “Blame! And So On”. Musíte se na to podívat sami a udělat si svůj vlastní názor. Určitě je ale tenhle artbook ve svém žánru docela originální. Kromě Niheie samozřejmě mě zaujalo dost prací a hned po Niheiovi to byla práce Hiroakiho Samury, ukázku máte i tady vpravo. Moc se mi to líbí a teď jsem se o něho také docela začal zajímat.

Sdílej:
53
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x