IMDb: http://imdb.com/title/tt0087481/

Info:

Název filmu: Dvojníci/Non c’é due senza quattro/Double Trouble

Žánr filmu:
Komedie/Akce
Premiéra: 1984
Délka filmu:
1 hodina, 40 minut
Natočeno:
Itálie
Hrají: Terence Hill, Bud Spencer, April Clough, Harold Bergman, C.V. Wood Jr., Dary Reis, Nello Pazzafini, Fernando Amaral, Roberto Roney, Dennis Bourke, Claudioney Penedo…

Scénář: Marco Barboni

Režie:
Enzo Barboni

Agentura, která vyhledává dvojníky slavných lidí a nejen těch, se zaměří na nalezení dvou chlapů, kteří by byli podobní dvoum milionářům z Brazílie. Nejdříve se jim podaří najít geniální kopii Grega Wondera, který zrovna hraje na saxofon v jednom nočním podniku. Poté se jim podaří najít i druhá skvělá kopie – Elliot Vance. Gregovi a Elliotovi nabídnou lákavou nabídku 50 000$ na místě a poté 1 000 000$ po dobře vykonané práci. Kdo by to nebral. Začátek filmu se vážně povedl a já se i zasmál, hlavně charakterům Gregovi a Elliotovi a jejich chtivosti po penězích. Dokonce je i navštíví sami milionáři – Bastiano Coimbra de la Coronilla y Azevedo a Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo (lol). Budou žasnout všichni 4 tomu, jak si jsou podobní. Bohužel, co se týče vlastností, tak jsou dost rozdílní. Greg a Elliot takoví drsňáci a oni…holt papalášové :). Osvětlí si situaci, ve které je háček. Musí vydržet 7 dní na jejich sídle. Protože milionáři mají podepsat důležitou smlouvu, ale hrozí jim nebezpečí v podobě místních zabijáků. Nakonec se povede Grega a Elliota přesvědčit. Zpočátku si budou užívat života milionářů se vším všudy. Vlastní řidiči, kuchaři, sluhové, zahradníci a já nevím co ještě. Užívají si a služebnictvo jen žasne, jak se dokázali změnit po návštěvě v New Yorku. Elliot umí dělat pěkné kousky s akrobatickým letadélkem a nejen to, v normálním životě je kaskadérem. Greg zase ukáže, co umí se saxofonem. Gangstery se podaří pořádně zmátnout. Začne se o Gregovi a Elliotovi psát v novinách. Ale ne zrovna tak, jak by se to líbilo pravým milionářům.

Tak jak jsem slíbil, tak se teďka trochu sháním po těchto super filmech s Budem Spencerem a Terencem Hillem. Tentokrát jsem se ani nemusel snažit najít film. Neboť ho dneska dávali na Nově a kdybych se býval nepodíval do novin, tak bych tento film propásl, což by byla velká škoda, protože to bylo příjemné strávení odpoledne. Všiml jsem si, že mě Italské duo celkem zaujalo a jejich filmy jsou super. Sice tohle není ten úplně the best, ale je to dobrý film. Konečně zde je Terence s Budem vidět dohromady, ne jako např. v Pomstě Černého Korzára. Je vidět, že se k sobě hodí, myslím to samozřejmě jako tým ;). Taky doufám, že se i nějaký film s nimi opět příští týden objeví na Nově :). Začátek filmu je skvěle provedený, nechybí klasicky bitka v baru, která byla super s tím jejich vtipem při soubojích, neboť pro ně je nějaké mlácení zábava. Je to pro mě už klasika. Konec byl poněkud horší neboť jsem čekal více vtipných scén. Ale i tak nebrání mi nic, abych dal 8. Jo, je to 8, váhal jsem dlouho mezi 7a 8. Ale nenudil jsem se a rád bych ještě někdy tenhle film viděl znovu, je to 8.

Hodnocení: 8/10

Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x