Koupě filmu: http://www.bontonland.cz/film/horor/Saw-Hra-o-preziti-Saw-302968.html
Info:
Název filmu: Saw: Hra o přežití /Saw
Žánr filmu: Thriller/Horor
Premiéra: 1. ledna 2004
Délka filmu: 1 hodina, 40 minut
Natočeno: USA
Hrají: Leigh Whannel, Cary Elwes, Danny Glover, Dina Mayer, Ken Leung, Monica Potter, Makenzie Wega, Ned Bellamy, Tobin Bell…
Scénář: James Wan, Leigh Whannel
Režie: James Wan

Po shlédnutí tohoto filmu jsem se bál i jít zavřít okno, konečně jsem po dlouhé době viděl opravdu velmi podařený snímek a všiml jsem si, že se klenoty najdou i v oblasti filmu a i v žánru bych u mě tento snímek řadil mezi první místa. Tento film mě velmi pěkně překvapil. A divím se tomu, že jsem na něj nepřišel už dříve a že jsem se o něj nezajímal. Už i nějakou tu dobu je na světě pokračování a v přípravě je i třetí díl. Za to jsem opravdu rád. Protože tento film je opravdu vydařený a za pokračování v duchu jedničky jsem velmi rád. Uvidím, jak se mi zalíbí dvojka. Ale vraťme se k jedničce.

Film mi od začátku filmu něco strašně připomínal a stále si nemůžu vzpomenout co. Trochu mi připomněl i jiný podařený snímek Nezvratný osud. Ale řeknu rovnou, že se mi Saw líbil více. Film je opravdu skvělý, lehce brutální, strašidelný, nervydrásající, napínavý – zkrátka podařený. Na film se budete dívat s otevřenou čelistí a čekat, co se dále stane.  A o co tady vlastně jde? Film je o jedné hře, ale ne tak ledajaké. Ale o hře o život aneb zde uvidíte, co dokáže člověk obětovat pro svou rodinu, pro záchranu svého života. A uvidíte až opravdu velkou zoufalost. Film se vesměs odehrává v jedné opravdu ošklivé umývarně a veprostřed místnosti s ještě něčím více ošklivějším. Hry se zúčastní dva muži. Nejdříve jsou k sobě podezřívaví, ale potom si najdou k sobě cestu a vyzpovídají se, kdo vlastně jsou doopravdy a věci, na které si pamatují před objevením v této umývárně. Celou dobu budete stále zvědaví, kdo je onen psychopat, který si dělá z lidí nechtěné hráče jeho hry o život. Vlastně se dá říct, že onen psychopat není vlastně vrah, protože každá jeho oběť se zabije v jeho hře sama. On sám věří v to, že dokáže ve svých vybraných lidech odbourat špinavost, zlo a daří se mu to. Hráči, pokud přežijí, si opravdu začnou cenit života a přestanou dělat špinavosti, to mi věřte. Ještě, že nejsem jedním z těch hráčů. Herci zahráli své role perfektně, jedná se sice o herce, jejichž jména vám asi těžko něco řeknou, ale myslím si, že díky tomuto filmu se určitě proslavili. Ale vraťme se ještě k osobám Adama a doktora Lawrence, kteří žili svůj poklidný život a najednou se objeví v té děsivé umývárně s jednou nohou připoutanou k rouře. Jediné, co jim může pomoci nějak tuhle hru zvládnout anebo dokonce vyhrát, tak musí hrát a naslouchat psychopatovým radám a dobře zacházet s jeho věcmi, ale dokážou vůbec vyhrát? Toť otázka, na kterou vám dá odpověď film Saw, film, který mě zaujal a po dlouhé době jsem se vážně trochu i vyděsil. Klenot, konečně zase jednou po dlouhé době pořádný film. Mohl být ještě delší, ale to nebrání tomu, abych ho ocenil velmi dobrým hodnocením. Ke genialitě mu ještě něco chybí, ale rozhodně na tenhle film jenom tak nezapomenete. A ještě jsem se zapomněl zmínit o hudbě, která je také povedená a brzo budu mít soundtrack a možná vám i nějaký ten song upnu. Tento film Vám doporučuje shlédnout 9 z 10 Lordhellů :).

Hodnocení filmu: 9/10

Sdílej:
0
Rádi bychom slyšeli váš názor, prosím komentujte.x