O webu

Ahoj, chcete tedy o lordhell.cz vědět ještě více? Tak dobrá, než se do toho vrhneme, tak bych se ti ráda představila.

Ahojky, mé jméno je Natassia Malthe, jsem známá modelka a také herečka, budu ráda, když mě budeš oslovovat Natasha. Lordík mi nabídl, abych tu hrála roli takového pomocného avatara. Moc z toho nadšená, abych řekla pravdu, nejsem, ale pro Lorda udělám všechno. S příchodem tohoto nového webu začala nová éra, ale to už vám poví sám Lordík, já jsem tu proto, abych vám pomohla se tu zorientovat.

Pokud budeš mít jakékoli dotazy, není nic snadného než kontaktovat Lorda několika způsoby, pokud máš XFire je to nejjednodušší.

Já osobně bych ti radila, kdybyses nejdříve svěřil mně, takže mi napiš a já to Lordovi sdělím – natasha@lordhell.cz

Ale před tím než se mi nebo Lordovi ozveš, tak čti, prosím, dál.

Sepsala jsem pro tebe takové FAQ, které najdeš, když klikneš SEM <= :-). Hned se tu budeš lépe orientovat. Je dost možné, že tam nalezneš odpověď na svou otázku.

Pokud sem chceš chodit častěji, tak bych ti rozhodně doporučila se tu ZAREGISTROVAT, budeme ti moc vděční, jak to provést máš také ve FAQ, jo a pokud nevíš, co to znamená, tak já taky ne :D. Mmnt, zeptám se… už vím, jsou to často kladené dotazy anglicky ;).

Tak to bychom si odbyli a teď už na konkrétnější otázky.

Lordhell.cz nabízí už potřetí zbrusu nový design, no a k tomu jsem opět byla zaúkolovaná, abych ti pomohla, jak se tu orientovat v novém designu :). Takže snad to společně překousneme ;). A jak říká Łord, hlavní je obsah, na designu nesejde. Hurá!!! Łord mi s tím prý pomůže, asi to napíše sám snad, uvidíme :)).

Takže jdu sepsat orientaci v designu již podruhé na tomto blogu, důvody, proč změna od skvělého Mandiga naleznete ZDE. Doufám, že si na tuto změnu brzy zvyknete a budete ji akceptovat, myslím si, že ano, neboť nový design je mnohem více přehlednější, rychlejší a oku lahodící, nemýlím-li se :D. No a teď, abych to sepisoval potřetí, co? Inu, co se dá dělat. Takže ke konci roku 2009 proběhla ještě jedna vzhledová změna, tedy ta současná. Nejdříve bych rád začal tím, proč k tomu došlo. (rozebírám to i v jednom postu) Napadlo mě to čistě náhodou, jednou ráno jsem se takhle probudil a začal si prohlížet nové vyšlé themes pro wordpress. Jako první bylo vyobrazené na jednom webu Scarlett Theme, které mě doslova učarovalo a ostatní vzhledy už jsem tak nějak přehlížel, i když jsem se díval ještě na hodně webů, bylo prostě už od začátku jasno. Chtěl jsem to původně pojmout jako jeden velký dárek k Novému roku, a tak to rovněž můžete brát, ale když jsem se do toho pustil naplno, nechtěl jsem se do toho hrabat více, abych přišel o všechnu vynaloženou práci. Chtěl jsem si to jen předpřipravit a launchnout o Nový rok. Měl to být jen bonus, protože Arras theme mělo jako takové zůstat a vy byste měli možnost volby vzhledu. Jenže… Aktivoval jsem vzhled a vrhnul jsem se do úprav, práce probíhaly v nočních hodinách asi do páté hodiny raní. Dal jsem si celkem práci v nastavování všemožných html kódů, nastavování widgetů, thumbnailů apod. Ono to vážně není sranda s nekterými themes, protože když se vám povede už šablonu nahodit, začnou jebat widgety, nebo vám nevyhovujou a častokrát to musíte změnit přímo v html. Nevěděl jsem, jak to bude s uchováváním přednastavených voleb vzhledu a navíc jsem vyhodil staré náhledy, takže i tak by zpět při přechodu na Arras theme bylo všechno rozp*cané. Ano, ano, měl jsem to dělat o Silvestra, ale to bych to taky nemusel stihnout. Rozhodl jsem se, že to nechám být a ať si tohoto dárku všimnou čtenáři už hned. Stejně je to v mém případě a případě tohoto blogu docela jedno a navíc žádoucí. Ono, problém tak veliký by to nebyl, já měl html věci a další věci zálohované, ale radši jsem to nechal tak, nechci si přidělávat zbytečně nějaké problémy. Takže exkluzivní odhalení pár dnů předem. Tudíž jsem musel vypustit i možnost switcheru, protože nastavení Arrasu bylo nenávratně pryč. A dávat dohromady… Už se nechci opakovat. A co to, když se mi tak Arras líbil? Rozhodně je to dobře zvládnutá práce, jenže Scarlett mě okouzlil. Na druhou stranu s Arrasem jsem měl pořád problémy s náhledy, které se furt nechtěli zobrazovat u některých prohlížečů. Možná se to spravilo novou verzí, to nevím, ale ta zase prý přinesla problémy jiné. Dále pořád mizel Twitter a nebyla možnost využití některých widgetů… A prostě teď tu máte Scarlett Theme. Dost této nadbytečné omáčky a zaměřme se skutečně na orientaci v novém designu.

Věřím, že adjektiva jako přehlednější, rychlejší a oku lahodící platí pořád. Scarlett si vás časem dostane. Úplně nahoře najdete stránky tohoto webu. Domů slouží k tomu, co logo blogu (velmi používáná věc, myslím si, protože se vždycky odkudkoli tudy dostanete na hlavní stránku, bez toho už bych se na žádné stránce neobešel), kdyby náhodou někdo měl problém. Sekci O Webu máte otevřenou, sekce O Mně vypovídá sama o sobě, vedle veledůležité FAQ. Pokud jste úplně v koncích, tak snad Helpline vám bude sloužit jako kápézetka. Pokud chcete, napište něco do Návštěvní knihy a potom tu máme Projekty – pod jednou střechou se dozvíte na čem ještě pracuji a co mám rozpracovaného. Nově zde naleznete Bannery a LordhellTV. Pod stránkami se nachází tzv. header. Vpravo od klikacího „home“ loga naleznete Google reklamy a hned nad nimi praktický vyhledávač, snad nemusím psát jeho funkci. Pod headerem naleznete rubriky tohoto webu. Rubriky byly kvůli tomuto vzhledu značně zredukovány, samozřejmě nezměnilo se a nezmizelo nic, jen některé nadřazené rubriky se staly podřazenými. Myslím si, že to i dokonce přispělo k lepší přehlednosti. Pod rubrikami najdete tu nejvíc cool věc tohoto vzhledu, náhledy postů zažívají v poslední době boom, nevšimli jste si toho? Je to prostě pěkné, nebo mně osobně se mi to velice líbí. V těchto náhledech naleznete přehledně 10 nejnovějších příspěvků blogu. Šipkami si posunujete dopředu náhledy pro další posty a naopak.  Pod náhledy naleznete další nějaké ty Google reklamy a my se zaměříme na pravý sloupec, který obsahuje tzv. sidebary.

Jako první naleznete 4 neustále běžící náhodně vybrané 4 příspěvky blogu (jak jinak, když je to 4leté výročí). Takže si díky tomu můžete udělat představu, co všechno se zde nachází, anebo si připomenout nějaké starší zapomenuté posty, nebo vás prostě něco jednoduše zaujme. Pod touto novinkou stránky lordhell.cz najdete další, se kterou jste se před tím na webu nesetkali. Jedná se o interaktivní widget, ve kterém naleznete nějaké video z YouTube, které bude nahrazovat s největší pravděpodobností rubriku Videa měsíce a bude se nepravidelně měnit. Zajímají vás tagy a čeho je tu nejvíc? Tak rozhodně využijete funkci Tag Cloud, což je shluk tagů, se kterými můžete interaktivně rotovat. A v Recent naleznete nejnovější příspěvky v textovém výčtu. Pod těmito zbrusu novými novinkami nemůže chybět odkaz na vaší záchrannou brzdu ve formě Helpline, další Google reklamy a občas se pod nimi může vyskytnou odpočítávadlo, nebo něco jiného. Teď to vezmeme hopem, na konec tu máme dva sloupce, ve kterých najdete potřebné Další informace s přihlášením/registrací na webu, odkazy pro RSS čtečku. Nejnovější komentáře hlavně zajímají mě, ale to, co by mělo zajímat nejen mě, je archív. Navrátily se odkazy na vaše a mé oblíbené weby! Což si myslím rozhodně budete kvitovat, protože ve vlastní stránce se mohly snadno ztratit. A na závěr ještě Superlink. Nechybí vám ještě něco? Rotujte myší až úplně dolů!

Projekty zkrátka nesmíte opomínat, tak vám je tady servírujeme ještě ve formě banneru, vedle nechybí celkem důležitý Twitter. Nezapomeňte nás followovat! Brzy se začně Twitter výrazně více updatovat. A na závěr nesmí chybět Toplist s ClustrMapou (v překladu počítadlo návštěv a mapa zobrazující odkud sem chodíte).

Přidali jsme nově i Wibiya platform, o které více najdete ve FAQ.

To hlavní jsou samozřejmě příspěvky, které nyní můžete snadno sdílet, nebo posílat e-mailem kamkoliv vás jen napadne. Nechybí dokonce ani hvězdičkové hodnocení příspěvků a nově i palcování komentářů. Pod příspěvky můžete najít i seznam příspěvků v dané sekci.

Ještě něco? To, co jsem už psal před tím. Možná se vám líbilo Mandigo s Arrasem mnohem více, ale není všem vzhledům konec! Vzhled se může měnit čas od času, anebo se vrátíme zase k Mandigu, ale pojďme to zkusit se Scarlett, jsem zvědavý, jak si na něj zvyknete a jaké budete mít ohlasy. Ano, zmizelo nám roztahování a stahování postů, loga, možnost měnit vzhled pozadí. Ale chybí to někomu výrazně? A prakticky, řekněte mi, kdo to stahování vlastně využíval.

A ještě jedna poznámka, podporujeme všemožné ty Grawatary, Wavatary a nvm co ještě. Všechny příspěvky jsou SEO optimalizovány (aspoň trochu), otagovány, upraveny pro nový vzhled a z velké části byla provedena i korekce. Tak do toho!

VZHLED VYPADÁ NEJLÉPE U NEJNOVĚJŠÍCH VERZÍ PROHLÍŽEČŮ MOZILLA FIREFOX A OPERA. NEDOPORUČUJEME INTERNET EXPLORER, I KDYŽ K FATÁLNÍM PROBLÉMŮM ZDE NEDOCHÁZÍ. GOOGLE CHROME A OSTATNÍ PROHLÍŽEČE NEBYLY OTESTOVÁNY A TUDÍŽ V NICH MŮŽE DOCHÁZET K PROBLÉMŮM.

Co tu najdeš a co to vlastně lordhell.cz znamená?

lordhell

Aneb nechci být jen pouhý blog

Můj nick už není jen má přezdívka, ale pojem a po pár letech už to bude neoddiskutovatelné :D. Ne, samochvála smrdí, ale tak co, ono se tu objevují několikrát za čas poněkud ironické narážky.

Vítám vás všechny, kteří sem zavítali poprvé a určitě by se tady rádi zorientovali a zjistili, co tu všechno najdou, takže si to trošku přiblížíme, zatím to není tak úplně podle mých představ, teď už trošku přecházíme na jiný systém postů a já jsem se už taky „naučil psát“.

O tom blogování a mém zlepšování se a následné přetransformování mých zájmů na blog a vjem blogu jako něco úplně jiného, o tom se chci zmínit jinde, ale nedá mi, že bych se s něčím nesvěřil už teď.

Nvm, jestli chápu blog dobře a ani třeba dobře nebloguju, ale nechci jen blogovat, možná tohle ani není ten pravý blog, nepíšu jenom o svém životě, píšu své názory na ostatní věci, píšu recenze na mangu, filmy, seriály a ostatní věci. Všechno, co sem napíšu je opravdu můj názor, nekopíruju nějaké věci z žádných stránek, jak to dělají rády nějaké „blogy“. Z blogování jsem si udělal svůj pojem.

Většinou když někoho cituji, tak ho samozřejmě i uvedu a to ve většině případech, ten co pouze kopíruje věci z ostatních blogů si nemůže říkat blogger. Nesnáším blogy na systému blog.cz, které se z velké části skládají z pubertálních výjevů mladých slečen, které milují Tokio Hotel a jiné věci. Myslím si, že nikdo, kdo bere blog aspoň trochu vážně by na tomtu systému nikdy neskončil. Nechci tím nikoho urazit, vím, že někdo třeba neví, že existují mnohem přijatelnější alternativy a třeba neví, že něco takového se na systému blog.cz vyskytuje a nepopírám, že se nenajdou na blog.cz kvalitní blogy, ale z mé vlastní zkušenosti a hledáním po internetu se jednalo většinou právě o blogy děvčat tak mezi 12-15 lety a nebo zkopírované známé stránky na blog.cz.

Myslím si, že ten, co bere blog opravdu hodně vážně, nemůže jinak a opustit všechny blogovací známé systémy a přejít na vlastní hosting. Ale to nechci říct, že bych něco proti bloguje měl, je to vynikající systém, díky němu jsem začal a zároveň se tu nachází hodně kvalitních blogů, ale kdo se chce zkrátka odlišit a brát to jinak, tak nemůže prostě jinak.

Postupem času se pro mě blog stal něco velice osobního, nebylo to jen o psaní, co jsem dělal apod. Stal se z toho velký koníček, na který jsem někdy i dost zapomínal. Jde o to, že to vlastně beru jako mou stránku, kde si zkrátka můžu psát co chci a nejen to.

Chtěl jsem se odlišit od ostatních blogů už od začátku a doufám, že z tohoto velkého koníčku jen tak neopustím a budu se mu věnovat hodně dlouho. Velký vliv na mé blogování, i když to nerad přiznávám, byla i návštěvnost blogu, která mě na poli blogů dost ohromovala a byl jsem hrozně potěšen a to mělo vliv i na posty a na další zájmy v rámci blogu. Teď zase začínáme od začátku.

Nemám určené, pro koho tento blog je, jestli pro mládež anebo i pro dospělé, doufám, že si v budoucnu zde najde každý něco. Docela dost jsem se rozpovídal, ale je to zkrátka nutné a co tedy najdete, respektive, jak blog vidím já.

Pojem blog, je pro mě psaní rubriky Ze života (ne denně a ne naprosté pitomosti), je to pro mě důležitá součást blogu, zkrátka mě to baví psát a i číst a to nejen mé příspěvky, ale i u ostatních blogů, bohužel to často postrádám. A to příjdu časem i s dalšími novými rubrikami.

Dále se věnuji i mým zájmům a nechci si je nechat pro sebe.
Jsou to recenze na hry, mangu, komixy, seriály, hudbu, knihy a další.

Blog se snažím i ozvláštnit a tím by se taky možná měli řídit i ostatní bloggeři, například tím, že vytvářím vlastní osobní podcast pro blog, myslíte si, že to nejde? Jde! A někoho to dokonce baví poslouchat, myslím si, že s tímhle patřím mezi opravdu velké minimum a opravdu neznám nikoho, kdo by dělal něco podobného => svůj vlastní podcast. Dále jsem začal i vytvářet opravdu jedinečný rozhlasový seriál Rodina Milevských a pokračujeme – hudební show Dark Engine Show. Megaposty, ultramegaposty, überposty, deníky z WoW – to taky vidíte často? Vím, že hlavní je psát dobře, aby to lidi bavilo, ale můj názor je, že takovéhle věci vůbec nejsou na škodu :). A to nemluvím o jedné z posledních novinek – video show.

A to není vše, v budoucnu se budu stále snažit vymýšlet další a další novinky, hlavně co nejvíc blogovat, protože si myslím, že hlavně aktuálnost a živost na blogu hraje tu největší roli.

Díky, že sem chodíte, že mi někdo rozumí a čtěte dál, blog začne opět vzkvétat. Chci být, i když je to taky trošku nadnesené, protože nikdo o mě vesměs neví, se stát takovým menším vzorem pro nějaké bloggery a že už jsem vzorem někomu byl :) a děkuji jim za to.

Možná zní většina věcí trošku nadneseně a berte to trochu s nadsázkou, ale uvidíme, jak to půjde dál a to nejen s blogem. Jsem jen pouhý blogger, který se snaží nebýt jen tím jedním z řady bloggerů a první krok je vlastní hosting. Stále jsme na začátku.

Baví mě psát, blogování je mé hobby a věřím, že se vám tu bude líbit.

A teď už konečně k tomu, jak to tady bude časem snad vypadat a bude to plněno.

Mým cílem je postovat aspoň 3 příspěvky denně a to je také měnit. Ne, že za den dám tři recenze na seriál, ale že se témata příspěvků za sebou budou obměňovat, vždy se to nepovede a příjde lehký stereotyp, ale tomu se nedá vyhnout.

Uveďme si jako příklad jeden typický blogovací den, což znamená, že tomu takhle není vždycky a samozřejmě, že někdy jsou to i věci navíc, ale takhle to nějak vypadá „normálně“:

– recenze na seriál
– recenze na film
– recenze na mangu
– něco ze života
– něco z her

Až to bude vyřešené a zaběhnuté, tak vám sem napíšu takovou strukturu postů za týden apod. Ale na to je čas…

Jak ŁORDHEŁŁ hodnotí?

Vzhledem k tomu, že se tu nacházejí hlavně recenze a to na seriály, knihy, komixy, mangu, filmy, hudbu a hry, tak samozřejmě nedílnou součástí, a pro někoho i tou hlavní, je hodnocení. Vysvětlím vám popis, jak hodnotím a také upozorním na několik věcí a co dané číslo může v hodnocení znamenat.

U všech věcí jako jsou seriály, manga, komixy, knihy, hudba, filmy používám hodnocení od 1 do 10, někdy jsou i věci, které dostanou 0.

U her a to i zůstane, nechávám hodnocení v procentech od 1 do 100vky, protože u některých her je zkrátka těžké jestli se přiklonit k 8 nebo k 9, než-li třeba oproti filmům.

A teď už tak nějak v praxi (děkuji za inspiraci časopisu Level)
Neuvádím, že někdy dávám i 0/10 (0%/100%) – jedná se o chyby v Matrixu, které jsou tak blbé až je to k smíchu.

Recenze – hudba

1/10 – K tomuto hodnocení (a myslím si, že až tak do 3ky platí totéž), si myslím, na blogu ani nedojde. Už jenom z toho důvodu, že bych nepochopil, jak bych vůbec mohl takovou nějakou věc poslouchat a ještě mít chuť jí zrecenzovat. Ale kdo ví, každopádně tohle hodnocení dostane tak něco nesnesitelného, co vám trhá uši a už jenom při zaslechnutí názvu máte chuť vraždit, teď mě napadl jeden exemplář pro toto hodnocení – Tokio Hotel, ale to má spíš blíže k té 0.

2/10 – Také k tomuto hodnocení moc docházet nebude, jedná se o věc, která je pro mě opravdu neposlouchatelná, ale někomu něco říct může, hlavně těm, kteří jsou zkrátka fandové a nebo jiným způsobem mají k této hudbě blíže, jako příklad můžu uvést třeba Petra Muka.

3/10 – K tomuto hodnocení už možná někdy dojde, jedná se o věc, která se dá i poslouchat, ale zkrátka vás to nějak tak štve, nudné texty a nic neříkající melodie. Příkladem může být… těžko se mi přemýšlí, tak třeba Lucie Vondráčková xD.

4/10 – Věc, která se dá poslouchat, ale jednou a vyhodit z disku + mi nic neříká a vesměs jsem ji poslouchal jen z nějakého důvodu. Např. Pluto (sice jsem dal jednomu albu 7, ale co).

5/10 – Průměrné album, nějaké tracky šly, ale vesměs opět nemá cenu si album uchovat. Nevtíravé melodie, ale nepřínáší nic nového a není to úplně můj šálek kávy. Např. Olympic (já fakt nvm xD).

6/10 – Tohle album bych si třeba ještě někdy poslechnul, sice asi nikdy nebude mé nejoblíbenější a autoři taky ne. Něco sice pořád chybí, ale proč ne. Např. Marpo, Saw soundtracky.

7/10 – Kvalitní album, kde už se najdou nějaké ty hodně dobré písničky, asi se z toho nestanou nějaké srdcovky (výjimkou jsou recenze některých mých oblíbených alb, kde je situace s recenzováním trochu jiná, ale to každý pochopí), ale má mi co říct. Např. Colosseum.

8/10 – Opravdu kvalitní album, které si poslechnu ještě několikrát, několik skvělých písniček a vyváženost, není to úplná pecka, ale nemá k ní daleko. Např. Benediction, Kingdom Come.

9/10 – Geniální album a skvělí autoři, tohle album budu poslouchat hodně často, najdou se zde skvělé pecky a na tohle album se jen tak nezapomíná. Skvělé texty, zkrátka tohle se mi líbí a moc. Např. Marduk, Joe Satriani, Helloween.

10/10 – Zde je to jasné. Album, které jsem poslouchal několikrát dokola, většinou se jedná i o moje oblíbené autory, na které nedám dopustit. Bezchybné hity, vyváženost, texty a určitě nechybí jedna veliká hitovka, kterou budu poslouchat i dlouho po odložení alba. Tohle si musím ještě pustit několikrát. Např. Rush, Sweet, AC/DC, Akira Yamaoka.

nehodnoceno/10 – výjimečné věci, ze kterých mi nabíhá husí kůže, tohle album musí slyšet každý, objevuje se tak jako slovo na začátku tohoto odstavce – „výjimečně“.

Dále se věcem (většinou hodnoceny 9/10 a 10/10) může udělit i „GOLD STAR“ (také jedna z novinek), což znamená, že tohle je pecka nad všechny pecky a hodně blízko má k nehodnoceno :D.

Recenze – hry

Recenze na hry se moc neobjevují, doufám, že to se hodně změní, ale když už, tak to snad stojí za to, až na Poldu 1. Dávám si s nimi opravdu záležet a většinou se jedná i o megarecenze. Hodnocení je v procentech.

1-10/100 – Kravina, u které se akorát rozčílíte. Takovou blbost jen tak nevidíte, tohle hrají jenom masochisté, nebo ti, co se chtějí pořádně nas*at. Všechno špatně a klad se asi nenajde, proč se vůbec takové hry dělají? Vesměs se nevyskytuje a v dnešní době next-gen asi ani nebude. Příklad mě nenapadá, snad jen nějaké ty válečné budgetovky…

10-20/100 – Maximálně pro nějaké fanoušky nebo je to hra, která se nepovedla anebo se na to někdo pořádně vykašlal. Nebavilo mě to ani chvíli, dávám asi jenom z milosti. Nenapadá mě nějaký příklad, opět se nebude moc vyskytovat.

20-30/100 – Nuda, nuda a nuda. K tomu se několikrát rozčílíte, sice občas vysvitne nějaká šance, aby za chvíli zase zmizela. Hru mě nebavilo hrát a ve většině případů jsem jí brzy odinstaloval.

30-40/100 – Už to tu bylo několikrát, tohle ještě není navíc nijak moc vypiplané. Chvíli vás možná i baví, ale k dobré hře daleko a úplná s*ačka to také není, každopádně už se se hrou setkat netoužím.

40-50/100 – Opravdu průměrná hra, už to není takové utrpení, ale aby vás to pořád bavilo, to se také říct nedá.

50-60/100 – Lehký nadprůměr, pár dobrých momentů se ve hře našlo, dá se hrát a možná i doporučím, ale hodně ji chybí.

60-70/100 – Dobrá hra, která mě bavila, ale něco mě štvalo a asi si na ní už moc nevzpomenu a znova hrát nikdy nebudu. Pro někoho to můžou být ale vesměs hodně kvalitní hry.

70-80/100 – Parádní hry, které se sice nezapíšou do mého TOP, ale bavily mě a někdy jsem si je i dost pochvaloval, něco mi chybělo k dokonalosti, ale na hru si rád v budoucnu vzpomenu, opravdu mají jen málo chyb.

80-90/100 – Totální pecky, u kterých jsem prožil i několik hodin paření v kuse, k dokonalosti už chybělo opravdu málo. Některé z nich určitě rozjedu znova, jen málo chyb, ale vesměs tahle hra se nezapomíná!

90-100/100 – Hry, na které nikdy nezapomenu, uchovávám si pro ně doživotní místo v srdíčku (xD) a zároveň si je určitě dám i vícekrát než jednou.

100% – Perfektní hra, která neexistuje a existovat nebude :D, možná GTA 4 jestli vyjde na PC a já si ji zahraju. Tohle je věc, na kterou nezapomene nikdo, vždyť jsem tolik nedal ani Falloutu! Ale to jenom kvůli tomu, že některé hry nemusí vyhovovat opravdu každému, sice jde hlavně o můj subjektivní pocit, ale musím být ke čtenářům také dost objektivní :D. Tuhle věc nikdo nepřekoná hodně dlouho.

nehodnoceno/100 – Tohle nemá cenu zkrátka hodnotit, ohodnoťte si sami, na tuhle hru se nedá zapomenout, také se nevyskytne, možná jen u hoodně rozporuplných her, které se mi hrozně líbily, ale nevěděl jsem co s nimi, dal bych možná i 100vku, ale nemůžu. Vesměs se nikdy neobjeví.

I v oblasti her se objevuje „GOLD STAR„.

Recenze – filmy

1/10 – Tak tohle je pěkný shit :D, absolutně nemá cenu se tímto filmem zaobírat, ztráta času a zkrátka nad tím nemá cenu ztrácet více slov. Př. – Ohnivé inferno.

2/10 – Nudná blbost, která je opět věnovaná maximálně nějakým velkým fanouškům nějaké série. Lepší jít ven koukat na nebe, tohle nemělo fakt cenu – př. Jason X.

3/10 – Vaření z vody, velké zklamání, mohlo z toho něco i být, ale něco se hodně pokazilo – př. Kruh 2, Johnny English.

4/10 – Chvílema to i šlo, nebyl to úplně ztracený čas, ale spokojený jsem taky nebyl – př. Nezvratný osud 3.

5/10 – Průměrný film, který mě moc neoslovil, zkrátka průměr – Moucha 2.

6/10 – Nadprůměrný film, u kterého jsem si párkrát zívnul, objevilo se pár chybiček, sice ne fatální, ale pokazily mi výsledný dojem, něco tomu jednoduše chybělo – Garfield 2, Conan ničitel.

7/10 – Skvělý film, kde mi chybělo pouze pár věcí, asi se na něj nepodívám 2x, ale rozhodně bych ho doporučil – Agent v sukni 2, Moucha, Kurýr.

8/10 – Parádní film, které mu nechybělo téměř nic, není pro každého, ale není pochyb o tom, že je kvalitní a možná se z něho stane i kult – Úsvit mrtvých.

9/10 – Film, který mě dokázal i dojmout. Film, který byl vynikající, famózní, ale k dokonalosti něco chybí, třeba i jen krůček. Rozhodně filmy, na které by se měl podívat každý – Pokání.

10/10 – Nezapomenutelné filmy. Film, který dojme, donutí se zamyslet, budete na něj ještě dlouho vzpomínat. Po pár letech si ho dáte znovu. Jednoduše klenot nad klenoty, př. Klik: Život na dálkové ovládání.

nehodnoceno/100 – Co s tím? Nejlepší film všech dob nebo něco, co se zkrátka nedá ohodnotit? Např. Vase de noces, Guinea Pig filmy.

Samozřejmě, že i tady se může někdy udělit „GOLD STAR„.

Recenze – seriály

1/10 – Neexistuje, nebo tak blbá epizoda, že jsem málem brečel, jak je to stupidní.

2/10 – Asi jenom vtip.

3/10 – Nudaaa!

4/10 – Obyčejná epizoda seriálu, která vůbec neposune děj dopředu a hlavně vůbec nezaujme, ale pro kontinuitu a fanouškovství seriálu je jí vidět asi nezbytné.

5/10 – Průměrná epizoda, která ničím nezaujme.

6/10 – Šlo to, ale že bych byl z toho nadšený, to se říct nedá.

7/10 – Povedený díl, sice chyběly nějaké ty „wow“ věci, ale rozhodně neurazí a je to dobré pokoukání.

8/10 – Skvělá epizoda skvělého seriálu, sice standard, ale co chtít více?

9/10 – Bombová epizoda, u které jsem se chvěl napětím a parádně jsem se bavil, parádička!

10/10 – Buď je toto geniální epizoda, anebo tak perfektní seriál, že to nemá vlastně ani smysl hodnotit, možná, že hodnocení jako celku by takové nebylo, ale tahle epizoda byla vynikající.

nehodnoceno/100 – Epizody už nemá cenu hodnotit, je to tak skvělý seriál, že to zkrátka nemá pro tuto chvíli žádný smysl. Možná jako celek, ale takhle jsem vážně v koncích. Př.- 24ka.

V oblasti seriálů se neuděluje „GOLD STAR„.

Recenze – knihy, komix, manga, ostatní

1/10 – Kniha pro blázny; „shitózní“ komix; debilní shot; nesmysl.

2/10 – Nudná blbost; stupidní komix; nepovedený shot; omg.

3/10 – Nemá cenu číst; hloupý komix; nic neříkající shot; achjo.

4/10 – Dalo se, ale že bych se bavil, to ne…; nevýrazný komix; podprůměrný shot; hmm

5/10 – Zkrátka průměr.

6/10 – Jo, to bylo dobrý, ale něco chybělo…; chvílema jsem se bavil, slušná kresba, ale jsou lepší…; nadprůměrný shot, který má něco do sebe, ale jsou mnohem lepší věci; nvm.

7/10 – Dobrá kniha, která mě bavila číst; slušný komix s menšími chybami; tohle šlo, ale něco chybělo; good.

8/10 – Skvělá kniha; skvělý komix; skvělý shot; nice!

9/10 – Památná kniha, které chybělo velice málo k dokonalosti; perfektní komix, na který se jen tak nezapomene; parádní shot, u kterého jsem se zasmál a těším se na další; yes!

10/10 – Tohle může dostat jedině Kmotr 😀 – dokonalá kniha; tenhle komix vám zůstane dlouho v paměti, třeba i jenom tento díl, tohle je bomba!; vynikající shot, ke kterému nemám sebemenší výhrady; bomba!

nehodnoceno/100 – Ohodnoťe si sami, váhal jsem takovou dobu a stejně jsem nezjistil kolik tomu mám dát.

GOLD STAR“ se vyskytuje.

POZN.:

U recenzí na hry většinou přidávám i průměrné hodnocení ze stránky hodnocení her.

A jak už jsem podotknul, trošku jinak se hodnotí EP alb nebo mí oblíbení autoři, takže to vždy neplatí.

Hodnocení jsou jen orientační a slouží vlastně k tomu, aby si člověk na první pohled uvědomil, o co asi tak půjde. Ale hlavní je a bude obsah recenze, hodnocení je jen doplněk, hlavní jsou pocity (mé pocity).

Hodně ti taky napoví megapost na počest nového blogu, který najdeš TADY.

A pokud chceš vědět opravdu hodně informací o samotném autorovi ŁORDHEŁŁovi, tak klikni SEM, anebo jukni na MySpace, to je stále moderní věc, Lordův profílek najdeš ZDE. Anebo nově rozšířený Facebook (respektive hlavně sem, na MySpace už nelezu).

Nepřehlédni ani web o exkluzívním rozhlasovém projektu Rodina Milevských, který najdeš ZDE.
A pokud tě zajímá satanismus, nebo jsi jen zvědavý, klikni SEM.
No a pokud náhodou mluvíš anglicky, tak jukni na ŁORDHEŁŁovu anglickou stránku, která je zatím spíše pro účely propagace jeho herních soundtracků, ale řekl mi, že s tím má větší plány, tak se necháme překvapit :).
Jsou tu i ostatní projekty, ale zatím se na nich jen pracuje, to víš, všechno se nedá zvládnout za 2 měsíce :D, takže se můžeš těšit na fan stránku o Tlučhořových a o Charlie Clouserovi, jedné hry, jukni i Na Šrot.

A to je prozatím všechno, určitě se se mnou nevidíš naposledy;) a teď už si jdi v klidu prohlížet blog.

Natasha Malthe :-*

P.S.: Pokud tě zajímám já osobně, tak jukni SEM, Łordík mi věnoval taky nějaká slova :D, hlavně tam najdeš mé sexy fotky :P.

JÁ NA TO VŽDYCKY ZAPOMÍNÁM, ALE V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ MUSÍME PODĚKOVAT I CHLAPÍKŮM ZE STATION.CZ, DÍKY NIMŽ JE LORDHELL.CZ A DALŠÍ PROJEKTY, TAK JAK JSOU.

Natashu si musíme zapamatovat, protože náhodou se stala tváří blogu xD a nezapomeneme na ní, protože patřila k launchi a zkrátka se pouhou náhodou stala avatarem, to mě zkrátka napadlo jednou ve vaně, že by to byl dobrý nápad, a tak to nějak vzniklo, jinak je to opravdu jenom takový widgetek pro srandu, ale pozor, hlavně vám pomůže se orientovat a to doufám, že dobře! Jinak si stěžujte na ní :).