Dark Void demo je opravdu demo, to znamená, že vám zabere se vším všudy ani ne patnáct minut. I tak si ale aspoň osaháte ovládání a pojetí hry. O DV jste už určitě slyšeli, vertikální i horizontální boje, jetpack a Bermudský trojúhelník. DV se nezadržitelně blíží a příští týden už budete moci zakoupit plnou hru. Po vydání demoverze na konzole jsme se dočkali i my na počítače. Stojí teda DV za stáhnutí? Asi nestojí, protože nabízí vážně málo, ale pokud vás tato hra skutečně zajímá, budete si moci aspoň udělat nějakou představu, kterou si prostě z dostupných screenshotů a informací, tak dobrou neuděláte.

Hra běží na Unreal Engine a vypadá celkem dobře, na první pohled mi připomněla hned několik her – MDK, Gears of War, Dead Space, Tribes. Musím říct, že s instalací dema byly celkem problémy, což možná bylo dáno i tím, že mám disky opravdu zas*ané. Demoverze se totiž po stáhnutí extrahovala a pak se ještě nainstalovala. Po nastavení jazyka se nehodlala spustit, až teprve po druhém testu vše konečně naběhlo.

Počáteční menu je strohé jako samotné demo, takže vám zbývá jen jedna možnost – upozorňuju, že poté si už přímo ve hře pomocí „ESCAPE“ můžete a silně to doporučuju, nastavit ovládání a grafické nastavení. Rozhodně si pohrajte s myší, klávesnice je relativně nastavená dobře. V počátcích jsem byl víc než jen zklamán, opravdu katastrofální ovládání jetpacku, které nebylo možné ukočírovat, pořád jsem se točil dokola a nebylo možné vůbec něco zaměřit, nebo někam doletět, upozorňuju, že mezerník vám vyrovná vaší polohu a hlavně kameru. Naštěstí se po detailnějším nastavení a pár minut zvykání si konečně došlo na to, že jsem si hru začal užívat. Doufám, že finální produkt bude ještě trochu více vyladěnější, ale to už asi doufám naprázdno. I tak ale neznamená, že to bude na klávesnici nehratelné, protože po druhé už mi to šlo skvěle, takže půjde o zvyk. Věřme, že půjde o zvyk, jinak pokud stojíte pevně nohama na zemi, s ovládáním už nemáte sebemenší problémy.

Po krátké úvodní animaci, kterou doufám, že bude v plné hře ještě něco předcházet, se hned vrhneme s jetpackem do akce, vystoupáme na vrchol a naučíme se ovládat jetpack, brzy dostanate za úkol zničit tři obranné věže a pak další, která bude po vás ještě střílet. K tomu se ještě naučíte manévrovat, což kupodivu není tak krkolomné provést. Pak vás čeká to nejhorší z létání a to tři disky, které se rychle pohybují a je opravdu těžké je zaměřit, ale podařit by se vám to mělo bez problémů a pak už máte po létání a zkusíte si boje na „zemi“ s vašemi pistolkami, které si budete moci pomocí tech points upgradovat, můžete si „půjčit“ zbraně i od nepřátel. Boje jsou celkem tuhé a nepřátelé vás dokážou rychle zahnat do kouta, což celkem potěšilo, protože nestojí tupě na místě a naopak vás překvapí, protože zatímco v krytu nabíjíte, oni si pro vás příjdou. Máte tedy k dispozici oblíbené skrívání za překážky známé od nejslavnějšího představitele GoW. Pak budete mít za úkol zničit ovládací konzoli a čeká vás nějaká ta lekačka a to mi nejvíc připomnělo právě Dead Space. Tyto plazivé a obratné potvory jsou opravdu otravné, potom vyjdete na rampu a… konec.

Ještě vás hra navnadí efektní animací a demo můžete v klidu smazat. Rozhodně od DV nečekejte nějakou evoluční střílečku, bohatě bude určitě nejen mně, ale i vám stačit, když to bude aspoň dobrá hra, která nebude často zabíhat do stereotypu. Nakročeno má k tomu dobře a věřím, že nás plná hra může překvapit, protože z dema zkrátka těžko poznáte, jak se bude rozvíjet technika boje v dalších úrovních, třeba se dočkáme zajímavých stylů boje. Takže vyčkávejte než se hra objeví na PC, Xbox360 a PS3.

Demo jsem stahoval ODTUD.

[wpyt_profile2]LmNsRnbf_gk[/wpyt_profile2]

Dark Void oficiální stránka
Dark Void wikipedia
Dark Void koupě