Trošku mi to zase všechno uteklo pryč. Bylo hodně plánů na tento poslední prázdninový týden a vidíte, zase se to nepovedlo, už bych se z toho měl vážně zbláznit, ale já už jsem na to zvyklý :). Zkrátka marnost nade vše, jak to řekl Mirko Hýl v jednom dílu.

Hlavně jde o počítačové hry, nějak mě už to zkrátka nebaví ani hrát, protože vím, že to je další ztráta času a hlavně je toho tolik, že to zkrátka nejde. Tady to chce taky menší revoluci, taky jsem si chtěl koupit noťas, ale díky ČEZu nebudu mít asi ani ten. Nebudu mít čas hlavně, zkrátka je to legrace. Aspoň je tu řada věcí, které mi budou zpříjemňovat nepříjemné dny, hlavně seriály – House a Prison Break, ano už můžu hovořit i o PB, protože jsem si dalšími díly zpravil chuť, ale to si počkejte na verdikt v recenzích.  A na hry se dostane tak maximálně jedna-dvě hodinky o víkendu, ostatní sežere blog a také bych se chtěl vrátit k půlnočním sobotním filmovým seancím :).

Chtěl jsem doplnit obecné informace k Satanic Asylum a zprovoznit fóra, doplnit díly u Rodiny Milevských, ale zkrátka trochu víc postupně :). Ale je tu pár věcí, které by vám i mně měli udělat radost.

Již brzy začne odpočet na další Łpod, včera jsme se mimochodem dočkali největší návštěvnosti od počátků lordhell.cz a vypadá to, že se jen zvyšuje a to je vážně perfektní.

Ve středu jsem skouknul všechny díly nového Prison Breaku a možná vás ještě překvapím :), nahrál Łpod, Rodinu Milevských. Ani vám nvm, proč jsem se na všechno tak vykašlal. Ve čtvrtek jsem byl u dědy tradičně až do půlnoci, kdy jsme hlavně se strýcem pokročili ve vypilovávání projektu Na šrot a přišli jsme na další nápady, škoda, že také nedochází k jejich realizaci. Není zkrátka čas a také místo na disku. Také se nahráli další dva díly a taky se mi povedlo nastydnout, takže teď pořád smrkám a vypadá to i na teplotu, ale rozhodně není dobré dělat tento mix – paralen, burčák, pivo :). Dnes jsem ten den hodně promarnil, zkrátka už se nedá svítit, i tak se blýská ale na lepší časy, je to z tý nevolnosti no :).

Ve středu mě taky zdržela jedna blbá věc. Pos*al se mi ten stupidní FireFox a to byla má poslední šance pro FF, takže jsem okamžitě přešel na Operu. Ne, že bych nebyl na FF zvyklí, ale zkrátka jsou s tím jenom problémy. Opera je mnohem rychlejší, tolik mi nezatěžuje CPU, uživatelsky se mi na tom také zdá lépe a stahování je také nějaké rychlejší, takže ať se de FF zahrabat, přeci jenom se mi zdá, že je FF určeno spíš silnějšímu HW. On se mi defakto nepos*al, ale má stránka se nechtěla načíst – nějaká hloupá chyba s násilným vypnutím FF, filletzzovi to jde normálně, jinak nvm v čem by mohl být problém. Zkrátka ve FF se mi to chvíli načítalo, pak mi tam vlítlo zastaveno a smůla a vzhledem k tomu, že to je teď má nejdůležitější stránka, tak kvůli ní bych musel i klidně přejít na staré IE. Ani nepomohla přeinstalace + se mi ztratili hesla. Takže středu jsem obětoval celou urovnáváním záložek v Opeře, hledání hesel apod., achjo.

Taky jsem se regnul do takové žákovské jako byla na střední, jenže tady je toho mnohem víc, úplně z toho jsem na nervy, když se na to podívám. Je to docela složitý se v tom vyznat, všimněte si pěkného názvu oboru xD a hlavně termíny zkoušek, to je to nejhorší :). Mám se zkrátka na co těšit.

Taky jsem narazil na Blesku na něco, co mi docela zvedlo náladu :)LINK

Narazil jsem na časopis zaměřený na HW a SW, co se týče počítačů – Computer, časopis stránky ŽIVĚ. Jsem rád, že fotříka zajímají takovéto věci :), kupuje si těchto časopisů o PC docela hodně a pořád neví, který je nejlepší. Občas do něčeho takového nahlédnu. Computer je docela zajímavej, je docela drahý, ale dostanete k tomu dvd s nějakými programy – nezkoumal jsem a hlavně časopis je dost nabitej informacema, že to se nedá přečíst za pár chvil na záchodě :). Moc jsem ho nestudoval do hloubky, ale zkrátka něco užitečného by se v tom našlo a testy jsou vyvedeny docela dobře. Zkrátka občas bych se do něho taky rád začetl. Chtěl jsem na něho zkrátka upozornit, že to je jeden z těch lepších. U některých témat jsem se zarazil na delší dobu, asi nejvíc mě zaujal článek o blogování :). Zajímavé názory, s něčím se dá opravdu souhlasit, ale co má na mysly pan Bitto, tak je určitě spíš znechucen blogy jako jsou blogísy o TH na blog.cz. A zalíbilo se mi, jak mluvil o těch výjimkách. Rozhodně ale bych se pozastavil nad tím, jak hovoří o mikroblogech typu Plurk :). Když člověk nestíhá a má něco zajímavého, tak by si to tam měl zaznamenat, ne tam psát každou kravinu, ale je to takový zjetý widgetek no :) + today mám rád a z Plurku se toho dá pak vyčíst do této rubriky :). Ale s poslední větou souhlasím, ale rozhodně to není o tom, že lidé blogují, protože jejich postoj v životě nikoho nezajímá. Blog je pro někoho mnohem více a nemusí vůbec blogovat kvůli někomu, nebo kvůli tomu, že nikoho v realitě jeho postoj nezajímá. A taky je to o tom, že výjimky musí ukotvit na vlastním webu. Je jasné, že každý nemůže blogovat, řikám, to je na nějaký článek v rubrice Téma xD. A Čížek to zase bere tak nějak všelijak. Ale skvělá věta – „Blog bude možná jediné, co po vás ve 21.století zůstane. Tj :D, i když kdo mi bude platit pak hosting xD, to abych si až mě to přestane bavit předplatil hosting na 50 let :). Je to blogovací mainstream a dneska se to fakt rozšířilo, jako ICQ, jako emo a další spousta věcí, ale taky je to záležitost chvilková a ta řada špatných bloggerů odpadne a jen ti nejsilnější zůstanou :). Achjo, tak jsem se nakonec rozepsal o něčem, co jsem sem moc házet nechtěl + jsem psal o Computeru xD.

Zajímavé je si i přečíst o aktualitách ve sloupcích v časopisu, recenze notebooků jsou zajímavé a dokonce i sem se vměstnali informace z herního světa, tentokrát o Diablu 3 :), ale na takové info mám Level a Score. Opravdu to není špatný časopis, jinak chválím i ochotu Computeru, neboť tohle se nestává u každého. Fotr si koupil tento časák a nebylo u něho DVD – někdo ho čórnul xD a nevšiml si toho. Doma jim volal a oni řekli, že mu dvd pošlou. Nakonec to teda včera přišlo a dokonce i znova s časopisem. To je dobrý přístup, hodně dobrý přístup a ani se nemusíte nějak prokazovat, že to dvd nemáte :). Škoda, že se toho nedá zneužívat, protože adresu asi budou mít zaznamenanou, představte si tu situaci, jak tam někdo každý měsíc volá, že si to koupil bez dvd a oni mu posílali zdarma časopis s dvd v hodnotě 85,– :).

Byl tu takový lehký problém s komentáři, může i přetrvávat, ale před chvílí jsem to testoval a mělo by to být v pořádku. K blokování spamů používám opravdu dobrý plugin WP – SpamFree, který mimochodem blokl už 1,840 spamů! Vím, že když jsem ho ještě neměl, tak jsem po deseti minutách mazal 60 spamů. Jenže vypisovalo to takovou chybu, která dokonce i mně, jakožto adminovi :D, znemožňovala zasílat komentáře, konflikt prý byl kvůli tomu, že není povolen JavaScript a cookies. Při tom vše bylo ok, blblo to i filletzzovi, ale říkám – teď jsem testoval a ok. Opravdu nvm, jak bych to jinak řešil, protože problémy uvedené ve faq u pluginu, jsem neměl. Kdyžtak počkejte až to bude funkční, nebo zkuste jiný prohlížeč – v IE mi to šlo normálně a FF jsem neměl možnost vyzkoušet, ale také by to mělo jít. Jen v Opeře to blblo, ale i teď by to mělo být s ní v pořádku. Kdyžtak využijte ShoutBoard, nebo GuestBook, e-mail, máte možnosti.

Zítra jsem měl jet na vinobraní do Mělníka, ale vzhledem k tomu, že bude ošklivé počasí, hodně peněz by se utratilo a taky jsem nastydlej, tak jsme se rozhodli, že letos vynecháme. Stejně jsme nad tím přemýšleli i minulý rok, ani to nevadí. Uděláme si takové vinobraní doma a navštíví nás Luděk. Mám práci do rána, takže se budu snažit se i věnovat blogu.

Jo a doplnil jsem i nějaké věci do FAQ, toť vše, užijte si víkend, zachovejte přízeň a držte mi palce ať se přizpůsobím všem těm novinkám okolo :).