Peklo s Landou

Tak to máme za sebou, finální díl byl odvysílán v pondělí a měl výjimečně přes 40 minut. Po třech měsících došli naši borci do finále a skončili v… ringu. Takže show je za námi a dojmy z posledního dílu a zároveň z celé show?

O show už jsem se vyjadřoval v überpostu. A jediný, s kým jsem tuto věc prodiskutoval byl Bludr, jemuž ještě jednou děkuju za odpověď. Jsme na tom tak nějak s dojmy stejně. Poslední díl byl tak nějak chvíli dobrý, chvíli špatný, ale výsledný dojem slušný, škoda, že to tak pokazily ty kamery při bojích v ringu, teď zpětně musím dodat, že se to nepovedlo, ale tu atmosféru jsme nasáli, myslím, dobře. Také nejsem ten, co by do toho mohl kecat, protože nemám s thai boxem sebemenší zkušenosti a žádné pořádné zápasy jsem neviděl, maximálně nějaké ukázky na satelitu. Ale i tak, i když na rovinu řeknu, že nikdo nedokázal porazit svého protivníka, tak se snažili opravdu hodně a k tomu tu máme několik faktorů.

Protivníci byli na slušné úrovni, možná tak ten, co bojoval se Šimonem, měl nejmenší zkušenosti, ale i tak, dali hodně zabrat. Já bych se teda toho ringu ani nepříblížil, takže velký respekt. Poslední řeči, rozdělení soupeřů – nejlepšího získal Ota a oznámení, že Radek si nezafightuje kvůli zdravotnímu stavu. Byl z toho docela mimo a já taky, bo jeho reakce byla zvláštní, snad byl i rád, že nemusí bojovat. Dále tady vesměs napíšu to, co u Bludra.

Richard to chudák pěkně schytal, ale i tak si zaslouží velký potlesk, Ota možná do toho mohl dát ještě víc, ale zkušený soupeř a největší překvapení na konec – Šimon. Šimon se držel dost dlouho – nečekaně, věřil jsem mu nejmíň, nakonec přežil všechny tři kola, ale na body vyhrál soupeř.

Sledování této show pro mě nebylo ztrátou času, dobře jsem se bavil a byl to dobrý nápad. Kluci si z toho myslím odnesli dost a doufám, že aspoň někdo z nich bude v tréninku pokračovat, Petr Macháček by měl radost :). Jinak fakt potřebovali podporu a udělali dost, Petr a Dan se nemohli zlobit.

Ale prostě za tři měsíce, kdy zase tak moc tréninků nebylo (pokud nám produkce nelhala :), s psychikou na tom byli hoši někdy bídně, přišly do toho nějaké nemoce, tak to je velký pokrok a myslím, že to je na klucích znát. Já si myslím, že se nemusí ani jeden z nich za nic stydět, protože tohle byl hodně dobrý výkon, pak tu taky hrál faktor ten, že na ně se víc lidé dívali a zajímali je, prostě všude ty kamery, nervozita prostě musela nastat. Ale prostě dobrá práce. Jinak Martin no comment a je pravda, že by se pár vad na kráse této show našlo, ale vesměs to není nic podstatného.

Upozorňuji, že nás ještě bude čekat, myslím 20. března, speciální díl a já doufám, že se ještě nějaký takový podobný projekt zrealizuje. Gj.