Už jsem nevydržel a MeGaBiTe mě ukecal konečně na další komixovou pecku :). Vím, že teď flákám jak mangu i tohle, ale rozečíst to můžu :), jn člověk v těch přívalech todayí a seriálů zapomíná na okolní věci, ale říkám, že bude líp, možná už po Novém roce. Děkuju teda ještě jednou MeGaBiTovi za připomenutí v shoutu a jdeme na věc.

Už předmluva k prvnímu dílu vás perfektně „nažhaví“, vám se vybaví Resident Evil a můžete se zahryznout do prvního dílu jako zombíci do chutného krku. Svět už není tím, čím býval. Po světě se přehnala apokalyptická rozsáhlá epidemie „zombifikace“. My se podíváme, jak se daří přežívat v tomto zpustošeném světě Rickovi Grimesovi, který jako policista z jednoho malého města, hledá cestu pryč a hlavně svou rodinu.

Po jedné nepovedené policejní akci se objevuje Rick /náš hlavní hrdina/ na nemocničním lůžku, vychází z pokoje a čeká ho překvapení. Stále mu to moc nedochází, hlavní je vypadnout co nejdál od těch potvor.

Nářez story a prostě zombie jsou vděčným tématem, Rick je taky sympaťák, já si hlavně musím zvyknout číst to normálně a ne jako mangu herdek! Byl to masakr, dal bych ještě jeden díl, ale mám tu něco jiného :D. Mám z toho dobrý pocit a ještě jednou dík MeGaBiTovi a hodnocení? 9.

Hodnocení: 9/10

INFO
Zdroj: http://comix.war-forum.net/
Wikipedia
Žánr: superhrdinské komixy
Scénář: Robert Kirkman
Kresba: Tony Moore
Překlad: Keram
Počet stran: 27